środa, 19 października 2011

Melduję się ponownie

Melduję się ponownie. Wybrałam AAN, bo nie wiem dlaczego ! Kremowy hardanger i czarna Decora, to na początek. Rany boskie ale ten wzoreczek ma wymiary, chciałam czarną 25ct, ale chyba bym musiała dywan trzasnąć. Miałam misterny plan (55 planów) i dobrane wzorki i niteczki na środki bombek i .......... co? Wypierniczyłam kawusię poranną prosto na wiecie co !!! Zatem zmiana moich 55-ciu planów nastąpiła natychmiast i teraz nie wiem czy dane mi będzie zdążyć na czas ... tyle
pozdrawiam wszystkie Was dziewczyny, dobrej zabawy i siadam do robotyFanturia tez w końcu coś zrobiła...

Żeby nie było, że się krzyżykowo obijam, to melduję zaczęty widoczek. Płótno lniane, biała Ariadna i srebrna nitka na gwiazdki. Zdjęcie strasznie nieostre, ale w taka pogodę lepszego raczej nie będzie. tyle, że kolory nieźle wyszły.

Pomocnika nawet miałam:


Liczyłam kratki kilka razy, ale i tak się pomyliłam. I to sporo. Na szczęście, ucięłam za dużo materiału. I żeby nie marnować dobra, zaczęłam SAL-owa bombkę. Podejrzewam, że popełnię jeszcze przynajmniej jedną, bo fajnie się wyszywa.

Irenka - 1

Pokazuję stan na dziś i dlaczego dziś nie będzie więcej :). Kolory przekłamane, czerwony ładniejszy jest, a mulina biała. Kanwa nie wiem jaka, mulina ariadna.
Mulina naprawdę jest biała

Zuzia śpi na schemacie
Melcia odc. 1

Witam zacne SAL-owiczki i SAL-owiczów :) Przedstawiam też wyniki ostatniego choróbska katarowego ;)
Kanwa 20ct :) haftowana 1 nitką DMC nr 157 ;)
 

Będzie wielkie prucie:(

Ale ze mnie trąbka, tak się cieszyłam na ten haft i z radością postawiłam pierwsze krzyżyki, ale... No właśnie jest jakieś "ale" - haftujac na kanwie 18- stce wyszywałam dwoma niteczkami satynowej muliny! Miało być ślicznie, bez prześwitów, czysta biel... Ale wyszło jednak za grubo! Krzyżyk nie układa się równo, nie podoba mi się:(
Mam już kawałek dachu, ściany i okienka domku (zawsze zaczynam haft od środka), ale dzisiaj będę tracić cenny czas na prucie... bbbuuuu...
Do 21 grudnia zdążę, ale zła jestem na siebie ogromnie!
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, którym idzie zgrabniej:)

Ogłoszenia prafialne 5: komentarze

Hejka,

pogrzebałam w Ustawieniach komenatrzy.
Czy teraz wszyscy mają już dostęp do komentowania bez zmiany przeglądarki?

Mysia stawia pierwsze krzyżyki ;o)

W kolorystyce mojego obrazka jestem zakochana, będzie idealnie pasować do mojej sypialni ;o) Najgorsze jest to iż mój aparat odmówił posłuszeństwa i kanwa na zdjęciu w ogóle nie wygląda jak w oryginale:


Najlepiej kolor kanwy przedstawia to zdjęcie robione pod innym kontem, kanwa ma czekoladowy kolor, jak płatki śniadaniowe "Chocapic":


Haftuje na kanwie 18, jedną niteczką białej muliny ;o) Kreseczki rysuje sobie spieralnym srebrnym ołówkiem ;o) Bardzo przyjemnie haftuje się ten wzorek ;o)

Pozdrawiam
Mysia

postępy w pracy

tak wyglądała moja praca wczoraj rano, wyszywa się niezwykle przyjemnie i bardzo żałuję że nie mam więcej czasu na te krzyżyki.