środa, 12 października 2011

Mój początek, a właściwie jego brak ;-)

Witam serdecznie wszystkie uczestniczki Sal-a. Jestem zaszczycona, że mogę uczestniczyć we wspólnej z Wami zabawie. I jednocześnie chciałabym poprosić o przesłanie schematu bombek AAN, bo ten obrazek chciałabym wyszyć. Aniu, pozwoliłam sobie tu napisać, bo w natłoku maili mógł Ci mój umknąć.
Pozdrawiam i życzę miłej zabawy

Mój początek.

Witam !
Ciesze się, że znalazłam się w gronie 100 osób, które biorą udział w tej zabawie. Jestem ciekawa jak wypadną prace, bowiem już z pierwszych postów zapowiada się ciekawie.

Zdecydowałam, że w tej zabawie będę wyszywała obrazek Lili Soleil Val D'Abondance Blanc na jasno niebieskiej kanwie (pierwsza z prawej).

 
 Kolor muliny wybrałam w drodze "eliminacji".
 
Wśród mulin były muliny cieniowane jednak niebieska mulina wygrała. Nadal kusi mnie też wyszywanie mulina białą. Zobaczymy może powstaną dwa obrazki ?

Rozpoczęłam już wyszywanie i jak na razie w obrazku jest tyle - rozpoczęłam wyszywanie od środka.W trakcie wyszywania będę kombinować: z rokiem (wyszyć go czy nie), z małymi krzyżykami (jak na razie myślę o półkrzyżkach) i o mulinie metalizowanej lub/i niciach dających odblask (filmament).

w gotowości

Kanwa i mulinki czekają, igiełka się ostrzy, chęci są...


Do pełni szczęścia brakuje tylko wzoru. Jest szansa jeszcze na wzorek Lili Soleil?

Pozdrawiam serdecznie

Pierwszy SAL!

Tak się cieszę, że uczestniczę w tej zabawie! Czytam z wielkim zainteresowaniem wszystkie posty i czuję tą niesamowitą atmosferę!
Nie mogę się doczekać moich pierwszych krzyżyków. Zdecydowałam się na obrazek Lili Soleil, wybrałam kanwę 18 - tkę w brązowym kolorze (w efekcie końcowym ma być poduszka)
Kupiłam dzisiaj białą satynową mulinę, ale jutro niestety wyjeżdżam na 4 dniowa wycieczkę...  i nie cieszę, bo tak mi się chce haftować! Czy to normalne???

Witam!

To mój pierwszy świąteczny SAL ;o) Jestem ogromnie podekscytowania ;o)
Wybrałam obrazek Lili Soleil, będę go haftować na bordowej kanwie 18 jedną niteczką białej mulinki ;o) a jak zdążę to machnę jeszcze i drugi wzorek ;o)
Ciesze się niezmiernie że mogę się z Wami bawić ;o)

Buziaki

Witam,

W zeszłym roku podziwiałam Wasze dzieła i marzyłam o udziale w zabawie, jednak brak bloga spowodował iż obeszłam się smaczkiem. W tym roku postanowiłam dopiąć swego i mimo iż mam rozpoczęte dwa duże projekty postanowiłam dołączyć do Was, będę wyszywać (już wyszywam) bombki AAN.
Oto pierwsza odsłona bombki:
 jest to aida DMC kolor biały 18" muliną DMC 3765.
Pozdrawiam i życzę miłej zabawy :)

Melduję się na starcie...

Witam wszystkie uczestniczki :-)

Zamierzam wyszyć wzór Lili Soliel. Jakże oryginalnie, ale co ja poradzę na to, że urzekły mnie i jelonki i ten alpejski dom. W ramach wykańczania zapasów materiałowych wyciągnęłam z szuflady ostatni kawałek białej kanwy DMC 18 ct, perłowe koraliki i mulinę DMC nr 318. Korzystając z chwilowej weny zabrałam się za haftowanie. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać tempo i do świąt gotowy obrazek zawiśnie na ścianie.
Pozdrawiam


Rezygnacja

No i jest buba. Jestem zła jak diabli. Okazało się , że moja kanwa jest tak dziwie tkana, że „przepuszcza” nitki. Musiałabym robić takie wielki krzyżyki na cztery kratki a to już przerasta moje możliwości. Nie jestem nałogowo krzyżykującą osobą i SAL był dla mnie wielkim wyzwaniem. A tu proszę nie mam na czym wyszywać. Mogła bym wziąć białą kanwę, bo taką mam. Ale ja nastawiłam się psychicznie na taki kolor i już. Bardzo się zniechęciłam i chyba już nie podejmę ponownej próby. Jeżeli jest ktoś chętny na moje miejsce to proszę. Ja rezygnuję. Będę kibicowała z boku. Życzę miłej zabawy. Jest mi bardzo przykro, że rezygnuję z zabawy ale ten kawałek szmatki odebrał mi całą chęć na haftowanie.

Banerek

Czy ja mogę prosić o stworzenie mniejszego banerka? Nie mieści mi się na blogu, a nie wiem, jak go samodzielnie zmniejszyć :) Ewentualnie bardzo proszę o instrukcję "dla debili", czyli dla mnie :)

Wita Marita!

Witam serdecznie wszystkie dziewczyny ... melduję się do zabawy :)

Witam!

Ja się przymierzam do wyszywania AAN , tyle, że nie mam wzoru:). I wzorem przedmówczyni chyba wolę każdą osobno wyszyć. Mam nadzieję, że uda mi się "skombinować".
Aniu, jeśli będziesz wzorek kupować pamiętaj o mnie i podziel koszty, dołączę się oczywiście.

Witajcie :)

Witam wszystkich uczestników :) Dziękuję Ani za zaproszenie do zabawy w tak zacnym gronie i schematy :)
Pierwszy raz biorę udział w takiej zabawie i w związku z powyższym mam lekką tremę. Wiem, że zabawa będzie świetna, ponieważ oglądałam jak to było w zeszłym roku. Widzę, że wiele osób już zaczęło swoje prace, albo przynajmniej jest przygotowanych do działania. Ja jeszcze nie wybrałam, jeszcze kombinuję co wyszyć i na czym. Niby wybór jest prosty, ale.... Póki co myszkuję w swoich zapasach, szukam w sieci i w sklepach. Daję sobie czas do poniedziałku, a potem niech się dzieje co chce, a jak mi się nie spodoba co wymyśliłam, zacznę od nowa ;)
Życzę wszystkim miłej zabawy
Pozdrawiam

Zabawę czas zacząć:)

Witam serdecznie wszystkie dziewczyny, fajnie wyszywać w tak zacnym i licznym gronie:) Ja ,jako jedna z niewielu, wybrałam wzór AAN, powód? po pierwsze zawsze chciałam mieć takie bombki a zawsze było coś innego, pilniejszego a po drugie dysponuje ograniczonym czasem na wyszywanie i postanowiłam wyszywać bombki osobno, zobaczymy ile zdążę zrobić, wtedy chociaż jedną będę cieszyć się na 100%:) z pewnych względów pracę pokazywać będę tylko w środy.dziś tylko zdjęcie "organizacyjne" z wczorajszego poranka ale już pierwsze krzyżyki postawiłam, idzie rewelacyjnie aż szkoda że mam tak mało czasu.pozdrawiam serdecznie- april79
Aida 16, biała, mulina DMC 355 ( kolor wybrany ze względu na dopasowanie do pokoju w którym będę bombki prezentować)